Як діяти, щоб якнайшвидше знайти зниклого захисника?
Що необхідно зробити в першу чергу?
Звернутися до Територіального центру комплектування (колишній військкомат), від якого була мобілізована особа, чи до військової частини. Там повинні підтвердити або спростувати статус військового (полонений чи зниклий безвісти).
Звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України. Також можна надіслати лист на електронну пошту: au.vog.ecilop%40hylkynz_kuhszor та зателефонувати на гарячу лінію (0894) 200-18-67 або 0 800 212 151.
За кожним фактом зникнення поліція відкриває справу, яка реєструється в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Обов'язково зафіксуйте реєстраційний номер заяви, а також заберіть витяг із ЄРДР, де буде зазначено ПІБ слідчого.
Важливо! Заяву може подати будь-яка особа. Не обов'язково родич.
Ймовірно, на цьому етапі вас попросять здати генетичний матеріал для експертизи ДНК. Це прискорить пошук.
Якщо поліцією встановлюється факт, що захисник перебуває в полоні або є докази його смерті – тоді поліція передає за підслідністю цю справу до СБУ для продовження досудового розслідування. Родині варто звернутися до СБУ, щоб дізнатися контакти слідчого у справі, аби комунікувати надалі з ним.
Після поліції зателефонуйте на гарячу лінію Офісу уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та подайте туди заявку на розшук. Номер: 0-800-339-247 або +38(095)-896-04-21 (для дзвінків з-за кордону через месенджери Viber, WhatsApp, Signal).
Майже у всіх обласних центрах діють регіональні представництва Офісу уповноваженого. Телефон Житомирського регіонального офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти 0971403712.